KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13464302

nr 1346 4302

Ragnar Ehrnfelt

(1885-1970), Sverige

Oljemålning, Stadsmotiv. Signerad R Ehrnfelt, daterad 1945. Olja på duk, 59x71 cm

Ragnar Ehrnfelt, svensk målare och skulptör född 1885, död 1970.

Utrop:

500 kr

måndag 7 september 2020
kl 18:09:55

Ragnar Ehrnfelt

Läs mer om Ragnar Ehrnfelt